Muser (3.0.0-alpha5) - en to kn translation catalogue (145 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Real name
kn: ನಿಜವಾದ ಹೆಸರು

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Major
kn: ಮೇಜರ್

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Go to previous page
kn: ಹಿಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to next page
kn: ಮುಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: True
kn: ನಿಜ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Programs
kn: ಪ್ರೋಗ್ರಾಂಗಳು

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Submitted
kn: ಸಲ್ಲಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Site name
kn: ಸೖಟಿನ ಹೆಸರು

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Recipients
kn: ಪಡೆಯುವವರು

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Current
kn: ಪ್ರಸಕ್ತ ಖಂಡ

en: Recent posts
kn: ಇತ್ತೀಚಿನ ಬರಹಗಳು

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Log in
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: Last
kn: ಕೊನೆಯ

en: Redirect
kn: ಮರುನಿರ್ದೇಶನ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: Random
kn: ಮನಸ್ಸಿಗೆ ಬಂದಂತೆ

en: IP Address
kn: IP ವಿಳಾಸ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Applications
kn: ಅನ್ವಯಗಳು

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Accept
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Member for
kn: ಸದಸ್ಯರು

en: Front page
kn: ಮುಖ ಪುಟ

en: Accepted
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Languages
kn: ಭಾಷೆಗಳು

en: First
kn: ಮೊದಲ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Log out
kn: ನಿರ್ಗಮಿಸು

en: Hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: People
kn: ಜನರು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Glossary
kn: ಪದಸೂಚಿ

en: Diff
kn: ಡಿಫ್

en: Documents
kn: ದಸ್ತಾವೇಜುಗಳು

en: New
kn: ಹೊಸ

en: Review
kn: ಅವಲೋಕಿಸು

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Go to first page
kn: ಮೊದಲ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to last page
kn: ಕೊನೆಯ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Name:
kn: ಹೆಸರು:

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Activate
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಳಿಸು

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
kn: ಒಂದು ಪುಟವನ್ನು ನೋಡಿದ ಬಳಿಕ ಒಬ್ಬರನ್ನು ಇಷ್ಟು ಹೊತ್ತಿನ ತನಕವೂ ಅವರು ಆನ್ಲೈನ್ ಇದ್ದಾರೆಂದು ತಿಳಿಯಲಾಗುವುದು.

en: Report
kn: ವರದಿ

en: Favorites
kn: ಅಚ್ಚುಮೆಚ್ಚಿನವು

en: Save as draft
kn: ಡ್ರಾಫ್ಟ್‍ ಆಗಿ ಉಳಿಸು

en: Flags
kn: ವೇಗ

en: Ruby
kn: ಮಾಣಿಕ್ಯ(Ruby)

en: Python
kn: ಪೈಥಾನ್

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Email:
kn: ಇಮೇಲ್:

en: Chart
kn: ಚಾರ್ಟ್

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: Who's new
kn: ಹೊಸಬರು

en: Language name
kn: ಭಾಷೆಯ ಹೆಸರು

en: Select language
kn: ಭಾಷೆ ಆಯ್ಕೆ ಮಾಡಿ

en: Who's online
kn: ಆನ್ಲೈನ್ ಇರುವವರು

en: Create a new project
kn: ಒಂದು ಹೊಸ ಪರಿಯೋಜನೆಯನ್ನು ರಚಿಸಿ

en: Java
kn: ಜಾವಾ

en: Change password
kn: ಗುಪ್ತಪದವನ್ನು ಬದಲಾಯಿಸು

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
