Muser (3.0.0-alpha5) - en to th translation catalogue (102 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Real name
th: ชื่อจริง

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Action
th: แอคชั่น

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Advanced options
th: ตัวเลือกเพิ่มเติม

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Message
th: ข้อความ

en: No log messages available.
th: ไม่มี Log

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Email
th: อีเมล

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Year
th: ปี

en: Taxonomy terms
th: แง่อนุกรมวิธาน

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Site name
th: ชื่อเว็บไซต์

en: Never
th: ไม่เคย

en: Recipients
th: ผู้รับ

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Warning
th: การเตือน

en: Media
th: สื่อ

en: Widget
th: วิดเจ็ต

en: Current
th: ปัจจุบัน

en: Recent posts
th: เนื้อหาล่าสุด

en: Table
th: ตาราง

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: Log in
th: เข้าสู่ระบบ

en: Blog
th: บล็อก

en: Add new comment
th: แสดงความเห็น

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Random
th: สุ่ม

en: IP Address
th: หมายเลข IP

en: Close
th: ปิด

en: Messages
th: ข้อความ

en: Front page
th: หน้าแรก

en: author
th: ผู้เขียน

en: Log out
th: ออกจากระบบ

en: Your message has been sent.
th: ข้อความของคุณถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: People
th: บุคคล

en: User management
th: จัดการผู้ใช้

en: @type: deleted %title.
th: @type: ลบ %title.

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: Grid
th: ตะแกรง

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Edit profile
th: แก้ไขรายละเอียดผู้ใช้

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: and
th: และ

en: Newest first
th: ใหม่ล่าสุดก่อน

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: Not set
th: ไม่ได้ตั้งค่า

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Recent blog posts
th: รายการบล็อกล่าสุด

en: Personal contact form
th: อนุญาตให้มีการติดต่อส่วนตัว

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Previous page
th: หน้าก่อนหน้า

en: Recent log messages
th: บันทึกข้อความล่าสุด

en: View mode
th: โหมดของวิว

en: Text Formats
th: รูปแบบข้อความ

en: Entity Reference
th: อ้างอิงเอนทิตี

en: Original language
th: ภาษาต้นฉบับ

en: Displaying @start - @end of @total
th: แสดง @start - @end of @total

en: First page
th: หน้าแรก

en: Links related to the active user account
th: Links related to the user account.

en: Administrative task links
th: Contains links to administrative tasks.

en: Site information links
th: Use this for linking to site information.

en: Site section links
th: Use this for linking to the main site sections.

en: User tool links, often added by modules
th: Contains links for site visitors. Some modules add their links here.
