Muser (3.0.0-alpha6) - en to hu translation catalogue (416 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Real name
hu: Valódi név

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Email settings
hu: Email beállítások

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: More
hu: Több

en: Action
hu: Művelet

en: Tags
hu: Címkék

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Project categories
hu: Projektkategóriák

en: Project information
hu: Projektinformációk

en: Projects
hu: Projektek

en: Project
hu: Projekt

en: Categories
hu: Kategóriák

en: view
hu: megtekintés

en: My projects
hu: Saját projektek

en: Major
hu: Fő

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Use count
hu: Használatok száma

en: Test
hu: Teszt

en: Message
hu: Üzenet

en: No log messages available.
hu: Nincs egyetlen rögzített esemény sem.

en: Password
hu: Jelszó

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Preview
hu: Előnézet

en: True
hu: Igaz

en: Text Color
hu: Szöveg színe

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Top
hu: Teteje

en: Archive
hu: Archiválás

en: Programs
hu: Műsorok

en: Icon
hu: Ikon

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Updated
hu: Frissítve

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Continue
hu: Folytatás

en: Email
hu: E-mail

en: Files
hu: Fájlok

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Error
hu: Hiba

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node
hu: Tartalom

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Submitted
hu: Beküldött

en: Year
hu: Év

en: General information
hu: Általános információ

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Bottom
hu: Alja

en: Taxonomy terms
hu: Taxonómiakifejezések

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Never
hu: Soha

en: Footer
hu: Lábléc

en: Recipients
hu: Címzettek

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Custom
hu: Egyéni

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Member since
hu: Ennyi ideje tag

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Severity
hu: Szint

en: Fields
hu: Mezők

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Last update
hu: Legutóbbi frissítés

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Media
hu: Média

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Widget
hu: Felületi elem

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Desc
hu: Csökk

en: Recent posts
hu: Friss bejegyzések

en: Table
hu: Táblázat

en: Role
hu: Szerepkör

en: Email subject
hu: Email tárgya

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hu: @site jelenleg karbantartás alatt áll, tartalma hamarosan újra elérhető lesz. Addig is köszönjük a türelmet.

en: Last
hu: Utolsó

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Tools
hu: Eszközök

en: Filters
hu: Szűrők

en: Sort Criteria
hu: Rendezési jellemzők

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: IP Address
hu: IP-cím

en: Close
hu: Bezár

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Full
hu: Teljes

en: Student
hu: Diák

en: Pending
hu: Függőben

en: Account status
hu: Fiók állapota

en: English
hu: angol

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Clear
hu: Törlés

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Accept
hu: Elfogadás

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: Front page
hu: Címlap

en: Accepted
hu: Elfogadott

en: Languages
hu: Nyelvek

en: First
hu: Első

en: Project name
hu: A projekt neve

en: author
hu: szerző

en: Entity
hu: Entitás

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: Your message has been sent.
hu: Az üzenet elküldve.

en: Hours
hu: Órák

en: Email body
hu: E-mail törzse

en: People
hu: Emberek

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Rounds
hu: Fordulók

en: My profile
hu: Saját profil

en: Glossary
hu: Szójegyzék

en: User management
hu: Felhasználókezelés

en: Testing
hu: Tesztelés

en: 301 Moved Permanently
hu: 301 Véglegesen áthelyezve

en: 307 Temporary Redirect
hu: 307 Ideiglenes átirányítás

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: New
hu: Új

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Keyword search
hu: Kulcsszó keresés

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Review
hu: Áttekintés

en: Tabs
hu: Fülek

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Next page
hu: Következő oldal

en: medium
hu: közepes

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: User Agent
hu: Böngésző

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: small
hu: kicsi

en: large
hu: nagy

en: Go to first page
hu: Ugrás az első oldalra

en: Go to last page
hu: Ugrás az utolsó oldalra

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Used in
hu: Ez használja

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Grid
hu: Rács

en: 300 Multiple Choices
hu: 300 Többszörös választás

en: 302 Found
hu: 302 Találat

en: 303 See Other
hu: 303 Lásd máshol

en: 304 Not Modified
hu: 304 Nem módosult

en: 305 Use Proxy
hu: 305 Proxy használat

en: Global
hu: Általános

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Authenticated user
hu: Azonosított felhasználó

en: Edit profile
hu: Profil szerkesztése

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Activate
hu: Bekapcsolás

en: Interests
hu: Érdeklődési körök

en: Inactivate
hu: Kikapcsolás

en: Active users
hu: Aktív felhasználók

en: Years
hu: Évek

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
hu: Meghatározza, hogy mennyi ideig kell egy felhasználót a webhelyen lévőnek tekinteni, miután egy oldalt megtekintett.

en: Offset
hu: Eltolás

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Report
hu: Beszámoló

en: Publish content
hu: Tartalom közzététele

en: and
hu: és

en: Favorites
hu: Kedvencek

en: Contract
hu: Megállapodás

en: Newest first
hu: Legújabb elöl

en: Next »
hu: Következő »

en: Block type
hu: Blokktípus

en: Secondary Content
hu: Másodlagos tartalom

en: Download CSV
hu: CSV letöltése

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Save as draft
hu: Mentés piszkozatként

en: Not applicable
hu: Nem alkalmazható

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Flags
hu: Jelölők

en: Stage
hu: Fokozat

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: No files available.
hu: Nincsenek elérhető fájlok.

en: User profiles
hu: Felhasználói profilok

en: Frontpage
hu: Címlap

en: MIME type
hu: MIME típus

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: One-time login
hu: Egyszeri bejelentkezés

en: Not set
hu: Nincs beállítva

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Round
hu: Kerekítés

en: All terms
hu: Minden kifejezés

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Compact
hu: Tömör

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Recent blog posts
hu: Friss blogbejegyzések

en: Who's new
hu: Új felhasználók

en: Language name
hu: Nyelv neve

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: Delete redirect
hu: Átirányítás törlése

en: Select language
hu: Nyelv kiválasztása

en: Personal contact form
hu: Személyes kapcsolatfelvételi űrlap

en: Who's online
hu: Jelenlévő felhasználók

en: Apply filters
hu: Szűrők alkalmazása

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Blog Post
hu: Blogcikk

en: Change password
hu: Jelszó megváltoztatása

en: Status code
hu: Állapotkód

en: Delete content
hu: Tartalom törlése

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Monthly archive
hu: Havi archívum

en: Recent content
hu: Friss tartalom

en: Unpublish content
hu: Tartalom elrejtése

en: Make content sticky
hu: Tartalom kiemelése

en: Make content unsticky
hu: Tartalom kiemelésének megszüntetése

en: Promote content to front page
hu: Tartalom címlapra helyezése

en: Remove content from front page
hu: Tartalom levétele a címlapról

en: Save content
hu: Tartalom mentése

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: No people available.
hu: Nincsenek a webhellyel kapcsolatban álló emberek.

en: Find and manage people interacting with your site.
hu: A webhellyel kapcsolatban álló emberek keresése és adminisztrációja.

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hu: Címkék használata a hasonló témájú tartalmak csoportosításához.

en: Select any filter and click on Apply to see results
hu: Az eredmények megjelennek bármely szűrő kiválasztása után, az Alkalmaz gombra kattintva

en: No media available.
hu: Nincs elérhető média.

en: Clear all filters
hu: Minden szűrő törlése

en: Title Color
hu: Cím színe

en: {current} of {total}
hu: {current} / {total}

en: « Prev
hu: « Előző

en: Previous page
hu: Előző oldal

en: Update URL alias
hu: Webcímálnév frissítése

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Recent log messages
hu: Legutóbbi naplóüzenetek

en: - Select a value -
hu: - Érték kiválasztása -

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Text Formats
hu: Szövegformátumok

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
hu: Felhasználói fiókok kezelése, szerepkörök és jogosultságok.

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma

en: Data export
hu: Adat exportálás

en: Asc
hu: Növ

en: Custom blocks
hu: Egyéni blokkok

en: Item display
hu: Elem megjelenítése

en: Not specified
hu: Nincs megadva

en: Master
hu: Mester

en: in @time
hu: @time idő alatt

en: Import taxonomy terms
hu: Taxonómia kifejezések importálása

en: stop slideshow
hu: Diavetítés megállítása

en: Entity Reference
hu: Entitáshivatkozás

en: 404 page not found
hu: 404 – Az oldal nem található

en: Language direction
hu: Nyelv iránya

en: Log blocked form submissions
hu: Blokkolt űrlapbeküldések naplózása

en: Media type
hu: Médiatípus

en: Header Menu
hu: Fejléc menü

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: Original language
hu: Eredeti nyelv

en: Last page
hu: Utolsó oldal

en: Login history
hu: Bejelentkezési történet

en: One-time login?
hu: Egyszeri bejelentkezés?

en: Regular login
hu: Rendszeres bejelentkezés

en: Displaying @start - @end of @total
hu: @start – @end / @total megjelenítése

en: Full page
hu: Teljes oldal

en: The @type %title has been deleted.
hu: %title @type törlése megtörtént.

en: Posting
hu: Postázás

en: With selection
hu: A kiválasztottakkal

en: Custom block library
hu: Egyéni blokkok könyvtára

en: Registering module
hu: Használó modul

en: File usage
hu: Fájl használata

en: 403 access denied
hu: 403 – A hozzáférés megtagadva

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
hu: Még nincsenek tartalomtípusok létrehozva. A <a href="@create_content">tartalomtípus létrehozása oldalon</a> lehet új tartalomtípusokat hozzáadni.

en: Adding languages
hu: Nyelvek hozzáadása

en: First page
hu: Első oldal

en: Page @items.current
hu: @items.current. oldal

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: @language translation of the @type %label has been deleted.
hu: @type %label @language nyelvű fordításának törlése megtörtént.

en: Protect all forms
hu: Az összes űrlap védelme

en: Media library
hu: Médiakönyvtár

en: Large (480×480)
hu: Nagy (480×480 képpont)

en: Medium (220×220)
hu: Közepes (220×220 képpont)

en: Thumbnail (100×100)
hu: Bélyegkép (100×100 képpont)

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Block the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltása

en: Cancel the selected user account(s)
hu: A kiválasztott felhasználók törlése

en: Unblock the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltásának feloldása

en: Basic block
hu: Egyszerű blokk

en: A basic block contains a title and a body.
hu: Egy egyszerű, címet és törzset tartalmazó blokk.

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: Links related to the active user account
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó fiókjával kapcsolatos műveletek

en: Administrative task links
hu: Műveletek adminisztrátoroknak

en: Site information links
hu: Információk a webhelyről

en: Site section links
hu: Webhely alegységeire mutató hivatkozások

en: User tool links, often added by modules
hu: Műveletek felhasználóknak, gyakran más modulok révén

en: Find and manage custom blocks.
hu: Egyéni blokkok keresése és kezelése.

en: Find and manage files.
hu: Fájlok keresése és kezelése.

en: Editing languages
hu: Nyelvek szerkesztése

en: All content, by month.
hu: Minden tartalom, hónaponként csoportosítva.

en: Recent content.
hu: Friss tartalom.

en: All content promoted to the front page.
hu: A kezdőlapon közzétett összes tartalom.

en: All content, by letter.
hu: Minden tartalom, kezdőbetűk szerint csoportosítva.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
hu: Egy bizonyos taxonómiakifejezéshez tartozó tartalom.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
hu: Egy listát jelenít meg a webhely legfrissebb felhasználói fiókjairól.

en: Who's online block
hu: Jelenlévő felhasználók blokk

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
hu: Megmutatja a legutóbb aktív felhasználókat és az aktív felhasználók számát.

en: View edit page
hu: Nézet szerkesztési oldal

en: Files overview
hu: Fájlok áttekintése

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
hu: {{ arguments.fid }} fájlhasználati információi

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
hu: <p>Ez az oldal lehetőséget nyújt, hogy gyakori nyelveket lehessen hozzáadni a webhelyhez.</p><p>Ha a kívánt nyelv nem áll rendelkezésre, akkor felvehető egyéni nyelv.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
hu: <p>Lehet választani egy nyelvet a listából vagy a lista alján lévő „Egyéni nyelv…”-et.</p><p>A nyelv kiválasztása után a „Nyelv hozzáadása” gombra kell kattintani.</p><p>Egyéni nyelv hozzáadásakor egy további űrlapon lehet megadni a nyelv nevét, kódját és irányát.

en: Continuing on
hu: Folytatás

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
hu: <p>Ez az oldal lehetővé teszi a webhely egy nyelvének szerkesztését, beleértve az egyéni nyelveket is.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
hu: <p>Nem módosítható a webhelyen a nyelv kódja, mivel azt a rendszer a nyelv nyomonkövetésére használja.</p>

en: <p>The language name is used throughout the site for all users and is written in English. Names of built-in languages can be translated using the Interface Translation module, and names of both built-in and custom languages can be translated using the Configuration Translation module.</p>
hu: <p>A nyelv neve több helyen megjelenik a webhelyen és angolul írandó. Az <em>Interface Translation</em> modul segítségével csak a beépített nyelvek nevei, a <em>Configuration Translation</em> modullal pedig mind a beépített, mind az egyedi nyelvek nevei lefordíthatók.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
hu: <p>Ki lehet választani, hogy a nyelv „Balról jobbra” vagy „Jobbról balra” szövegirányú.</p><p>Nem minden smink támogatja azonban a „Jobbról balra” szövegirányt, ezt a beállítás előtt érdemes ellenőrizni.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
hu: <p>A „Nyelvek” oldal lehetővé teszi a webhely nyelveinek hozzáadását, szerkesztését, törlését, és átrendezését.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
hu: <p>További nyelveket a „Nyelv hozzáadása” gombbal lehet bekapcsolni.</p><p>Így hozzáadva megjelennek majd a nyelvek listájában, ezután szerkeszthetők és törölhetők is lesznek.</p>

en: Reordering languages
hu: Nyelvek újrarendezése

en: <p>To reorder the languages on your site, use the drag icons next to each language.</p><p>The order shown here is the display order for language lists on the site such as in the language switcher blocks provided by the Interface Translation and Content Translation modules.</p><p>When you are done with reordering the languages, click the "Save configuration" button for the changes to take effect.</p>
hu: <p>A webhely által használt nyelvek újrarendezéséhez a mellettük levő mozgató ikonokat lehet használni.</p><p>A webhelyen listázott nyelvek – mint például az <em>Interface Translation</em> és a <em>Content Translation</em> modulok által létrehozott nyelvválasztó blokk tartalma – az alábbi lista alapján lesznek megjelenítve.</p><p>Az újrarendezés végén a „Beállítások mentése” gombra kell kattintani.</p>

en: Set a language as default
hu: Egy nyelv beállítása alapértelmezettként

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
hu: <p>Az alapértelmezett nyelvet a webhelyen konfigurált nyelvek közül lehet kiválasztani. Erre akkor lesz szükség, amikor nincs másik nyelv megadva, pedig kötelező lenne.</p>

en: Modifying languages
hu: Nyelvek változtatása

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
hu: <p>A nyelvek szerkesztésével és törlésével kapcsolatos műveletek.</p><p>A nyelv neve és szövegiránya is szerkeszthető.</p><p>A törölt nyelvek a későbbiekben újra hozzáadhatók. Egy nyelv törlése a tárolt fordításokat is törölni fogja és a hozzá tartozó tartalmak is semleges nyelvűre lesznek állítva. A webhely alapértelmezett nyelve nem törölhető.</p>

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése

en: Welcome to [site:name]
hu: [site:name] – üdvözlet a webhelyen!

en: Name or email contains
hu: Név vagy e-mail tartalmazza

en: A list of new users
hu: Új felhasználók egy listája

en: There are currently @total users online.
hu: Jelenleg @total felhasználó van online.

en: There are currently 0 users online.
hu: Jelenleg 0 felhasználó van bejelentkezve.

en: A list of users that are currently logged in.
hu: Egy lista a jelenleg bejelentkezett felhasználókról.

en: Manage view settings
hu: Nézetbeállítások kezelése.

en: View or edit the configuration.
hu: Beállítások áttekintése vagy szerkesztése.

en: Displays in this view
hu: Megjelenítések ebben a nézetben

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
hu: A megjelenítés az eredmények kiírásának egy módja, pl. oldal vagy blokk. Egy nézet több megjelenítést tartalmazhat, amik itt vannak felsorolva. Az aktív megjelenítés kiemelve látható.

en: View administration
hu: Nézet adminisztráció

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
hu: Olyan adminisztrációs feladatok végrehajtása mint például leírás hozzáadása a nézethez, vagy annak leklónozása. A legnyíló gombra kattintva lehet megnézni a rendelkezésre álló lehetőségeket.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
hu: Kiválasztható az eredmények kiírási módja. Pl. a <em>Tartalom</em> lehetőség kiválasztásával minden elem teljesen kiíratható a megadott megjelenítési beállításokkal. A <em>Mezők</em> lehetőség kiválasztásával minden eredményhez csak bizonyos mezők lesznek kiírva. További formátumok is felvehetők a Drupal alapfunkcióinak modulok telepítésével történő <em>bővítésével</em>.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
hu: Ha a nézet használ mezőket, itt kerülnek listázásra. A mezőre kattintva konfigurálható.

en: Filter your view
hu: A nézet szűrése

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
hu: Szűrők hozzáadásával szűkíthetők a kimenet eredményei. Pl. csak a <em>közzétett</em> tartalom megjelenítéséhez <em>Közzétett</em> szűrőt kell felvenni, és az <em>Igen</em> lehetőséget kell kiválasztani.

en: Filter actions
hu: Szűrőműveletek

en: Add, rearrange or remove filters.
hu: Szűrők hozzáadása, átrendezése vagy törlése.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
hu: Az eredmények megjelenítési sorrendjének kezelése. Egy aktív sorbarendezési szabályra kattintva szerkeszthető.

en: Sort actions
hu: Sorbarendezési műveletek

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
hu: Rendezési szabályok hozzáadása, átrendezése vagy eltávolítása.

en: Show a preview of the view output.
hu: Előnézet mutatása a nézet kimenetéről.

en: Delete media
hu: Média törlése

en: Media name
hu: Média neve

en: Congratulations on installing Honeypot on your site! With just a few clicks, you can have your site well-protected against automated spam bots.
    
    Click Next to be guided through this configuration page.
hu: A <em>Honeypot</em> modul telepítése a webhelyen megtörtént. Így már pár kattintással bekapcsolható a védelem a kéretlen robotokkal szemben.
    
    A „Következő” gombra kattintva megismerhetőek a beállítási lehetőségek ezen az oldalon.

en: Honeypot Element Name
hu: <em>Honeypot</em> elem név

en: Honeypot Time Limit
hu: <em>Honeypot</em> időkorlát

en: Honeypot form-specific settings
hu: <em>Honeypot</em> űrlapspecifikus beállítás

en: start slideshow
hu: Diavetítés indítása

en: List of redirects
hu: Átirányítások listája

en: There is no redirect yet.
hu: Még nincsenek átirányítások.

en: Save media
hu: Média mentése

en: Publish media
hu: Média közzététele

en: Unpublish media
hu: Média elrejtése

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
hu: <p>Most, a „Nyelv hozzáadása” oldal áttekintése után a következőkkel lehet folytatni:<ul><li>Egy nyelv hozzáadása</li><li>Egy egyéni nyelv hozzáadása</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Beállított nyelvek áttekintése</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Edit language" feature, you can continue by:<ul><li>Editing a language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
hu: <p>Most, a „Nyelv szerkesztése” oldal áttekintése után a következőkkel lehet folytatni:<ul><li>Egy nyelv szerkesztése</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Beállított nyelvek megtekintése</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Languages" page, you can continue by:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Adding a language</a></li><li>Reordering languages</li><li>Editing a language</li><li>Deleting a language</li></ul></p>
hu: <p>Most, hogy már áttekintettük a „Nyelvek” oldalt, a következőkkel lehet folytatni: <ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Egy nyelv hozzáadása</a></li><li>Nyelvek átrendezése</li><li>Egy nyelv szerkesztése</li><li>Egy nyelv törlése</li></ul></p>

en: Find and manage media.
hu: Média keresés és kezelés.

en: Delete flagging
hu: Jelölés törlése

en: There are no custom blocks available.
hu: Nem érhetőek el egyéni blokkok.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
hu: Még nem lett létrehozva címlapra kerülő tartalom. A <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/hu/docs/user_guide/hu/index.html">Drupal 8 Kézikönyv</a> hasznos kiindulási pont lehet a webhelyépítés első lépéseihez.

en: Name (A-Z)
hu: Név (A-Z)

en: Name (Z-A)
hu: Név (Z-A)

en: Add the Administrator role to the selected user(s)
hu: Kiválasztott felhasználók felruházása az <em>Adminisztrátor</em> szerepkörrel

en: Remove the Administrator role from the selected user(s)
hu: Az <em>Adminisztrátor</em> szerepkör megvonása a kiválasztott felhasználóktól

en: Deleted @count content item. | Deleted @count content items.
hu[0]: @count tartalomelem törölve.
hu[1]: @count tartalomelem törölve.

en: @count content item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count content items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
hu[0]: @count tartalomelem nem lett törölve nem megfelelő jogosultságok miatt.
hu[1]: @count tartalomelem nem lett törölve nem megfelelő jogosultságok miatt.

en: Edit {{ name }}
hu: {{ name }} szerkesztése

en: Widget (table)
hu: Felületi elem (táblázat)

en: Media Library thumbnail (220×220)
hu: Médiakönyvtár bélyegkép (220×220)

en: Delete {{ name }}
hu: {{ name }} törlése

en: Logins
hu: Bejelentkezések
