Muser (3.0.0-alpha7) - en to he translation catalogue (274 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Register
he: הרשמה

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Real name
he: שם אמיתי

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: Email settings
he: הגדרות דוא"ל

en: Administration
he: ניהול

en: More
he: עוד

en: Action
he: פעולה

en: Last updated
he: עודכן לאחרונה

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Project information
he: מידע על הפרוייקט

en: Projects
he: פרוייקטים

en: Project
he: פרוייקט

en: Categories
he: קטגוריות

en: view
he: צפיה

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Use count
he: שימוש בספירה

en: Message
he: הודעה

en: No log messages available.
he: לא קיימות הודעות יומן.

en: Password
he: סיסמה

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Help
he: עזרה

en: True
he: אמת

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Archive
he: ארכיון

en: Icon
he: סמל

en: Filename
he: שם קובץ

en: Teaser
he: תקציר

en: Updated
he: עודכן

en: Text
he: טקסט

en: Timestamp
he: חותמת זמן

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Continue
he: להמשיך

en: Email
he: דוא"ל

en: Files
he: קבצים

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Created
he: נוצר

en: Node
he: פריט תוכן

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Submitted
he: נשלח

en: Year
he: שנה

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Taxonomy terms
he: סיווגים

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Logo
he: לוגו

en: Site name
he: שם האתר

en: Off
he: כבוי

en: Never
he: אף פעם

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Recipients
he: נמענים

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Custom
he: מותאם

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Sticky at top of lists
he: דביק בראש רשימות

en: Vocabulary
he: מילון

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Severity
he: חוּמרה

en: Warning
he: אזהרה

en: Last update
he: עדכון אחרון

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Widget
he: וידג'ט

en: Current
he: נוכחי

en: Desc
he: יורד

en: Recent posts
he: פרסומים אחרונים

en: Table
he: טבלה

en: Color
he: צבע

en: Appearance
he: מראה

en: Role
he: תפקיד

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Log in
he: כניסה

en: Blog
he: בלוג

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
he: @site אינו זמין כרגע עקב תחזוקה. אנו מקווים להפעיל את האתר מחדש במהרה. תודה על הסבלנות.

en: Last
he: אחרון

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Tools
he: כלים

en: Random
he: אקראי

en: IP Address
he: כתובת IP

en: Close
he: סגירה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Full
he: מלא

en: Pending
he: ממתינות

en: English
he: אנגלית

en: Messages
he: מסרים

en: Token
he: אסימון

en: Clear
he: ניקוי

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Member for
he: חבר/ה במשך

en: Accepted
he: התקבלו

en: First
he: ראשון

en: author
he: מחבר/ת

en: Entity
he: יישות

en: Selector
he: סלקטור

en: Log out
he: יציאה

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: Hours
he: שעות

en: People
he: משתמשים

en: Blocked
he: חסום

en: Glossary
he: מילון מונחים

en: Diff
he: שינוי

en: User management
he: ניהול חברי האתר

en: Testing
he: מתבצעת בדיקה

en: Documents
he: מסמכים

en: @type: deleted %title.
he: @type: %title נמחק.

en: New
he: חדש

en: Resume
he: הפעלה

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Review
he: סקירה

en: Tabs
he: לשוניות

en: Next page
he: הדף הבא

en: Photo
he: תמונה

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Go to first page
he: לעמוד הראשון

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Blocks
he: בלוקים

en: Used in
he: משמש ב-

en: Grid
he: רשת

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Edit profile
he: עריכת פרופיל

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Activate
he: הפעל

en: Inactivate
he: לא פעיל

en: Active users
he: משתמשים פעילים

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
he: המשתמש נחשב מחובר לזמן זה שאחרי הפעם האחרונה שהוא צפה בדף כלשהוא.

en: Identifier
he: מזהה

en: Offset
he: היסט

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Favicon
he: אייקון מועדפים

en: Publish content
he: פרסום תוכן

en: and
he: וגם

en: Newest first
he: חדש תחילה

en: Block type
he: סוג בלוק

en: Entity type
he: סוג ישות

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Not applicable
he: לא ישים

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Flags
he: נעיצה לרשימות

en: About me
he: אודותי

en: Last year
he: בשנה האחרונה

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Permanent
he: קבוע

en: Temporary
he: זמני

en: No files available.
he: אין קבצים זמינים

en: Masquerade
he: התחפשות

en: Ruby
he: רוּבי

en: Python
he: פייתון

en: Frontpage
he: דף הבית

en: MIME type
he: סוג MIME

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: Not set
he: לא נקבע

en: @interval ago
he: לפני @interval

en: Round
he: עגל

en: All terms
he: כל המונחים

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Compact
he: קומפקטי

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Recent blog posts
he: פרסומים חדשים בבלוג

en: Who's new
he: מי חדש

en: Pagination
he: דפדוף

en: Personal contact form
he: טופס קשר אישי

en: Who's online
he: מי מחובר

en: Java
he: ג'אווה

en: Apply filters
he: החלת מסננים

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Change password
he: שנה סיסמה

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Delete content
he: מחיקת תוכן

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Monthly archive
he: חודש ארכיון

en: Main page content
he: תוכן

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Recent content
he: תכנים אחרונים

en: Unpublish content
he: העברת תוכן למצב לא פורסם

en: Make content sticky
he: הפיכת התוכן לדביק

en: Make content unsticky
he: הפיכת התוכן ללא דביק

en: Promote content to front page
he: קידום תוכן לדף הראשי

en: Remove content from front page
he: הסרת תוכן מדף הבית

en: Save content
he: שמירת תוכן

en: Find and manage content.
he: איתור תוכן וניהולו.

en: Taxonomy term page
he: דף מונחי טקסונומיה

en: An administrator created an account for you at [site:name]
he: אדמיניסטרטור יצר עבורך חשבון ב[site:name]

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Current page
he: דף נוכחי

en: Previous page
he: הדף הקודם

en: Update URL alias
he: עדכון כתובות URL חילופיות

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: Recent log messages
he: הודעות יומן אחרונות

en: - Select a value -
he: - בחירה -

en: Text Formats
he: מבני טקסט

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
he: ניהול חשבונות משתמשים, תפקידים והרשאות

en: Slides
he: שקפים

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Item display
he: תצוגת פריט

en: Not specified
he: לא מוגדר

en: Master
he: מאסטר

en: Entity Reference
he: רפרנס ליישות

en: Last page
he: הדף האחרון

en: The @type %title has been deleted.
he: נמחק @type %title.

en: Fallback date format
he: ברירת המחדל למבנה תאריך

en: File usage
he: שימוש בקובץ

en: First page
he: דף ראשון

en: Page @items.current
he: עמוד @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date

en: @language translation of the @type %label has been deleted.
he: נמחק התרגום ל@language של ה@type %label.

en: Default medium date
he: ברירת המחדל לתאריך בינוני

en: Cancel the selected user account(s)
he: ביטול חשבונות המשתמשים שנבחרו

en: Welcome to [site:name]
he: ברוכים הבאים ל[site:name]

en: Name or email contains
he: השם או כתובת המייל מכילים

en: There are currently @total users online.
he: @total משתמשים מחוברים כרגע לאתר.

en: There are currently 0 users online.
he: אין כרגע משתמשים המחוברים לאתר

en: Go to page @key
he: דילוג לדף @key

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
he: לא נוצר עדיין תוכן שניתן להציג בדף הבית<br/>
    כדי להתחיל בבניית האתר עקבו אחרי ההנחיות<a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">במדריך למשתמש</a> .

en: Deleted @count content item. | Deleted @count content items.
he[0]: פריט תוכן @count נמחק.
he[1]: נמחקו @count פריטי תוכן.
