Muser (3.0.0-alpha7) - en to nl translation catalogue (382 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Register
nl: Registreren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Real name
nl: Werkelijke naam

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Language
nl: Taal

en: more
nl: meer

en: Email settings
nl: E-mail-instellingen

en: Administration
nl: Beheer

en: More
nl: Meer

en: Action
nl: Actie

en: Last updated
nl: Laatst bijgewerkt

en: On
nl: Aan

en: Tags
nl: Labels

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Project categories
nl: Projectcategorieën

en: Project information
nl: Projectinformatie

en: Projects
nl: Projecten

en: Categories
nl: Categorieën

en: view
nl: weergeven

en: My projects
nl: Mijn projecten

en: Major
nl: Groter

en: Advanced options
nl: Uitgebreide opties

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Size
nl: Grootte

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Use count
nl: Gebruiksfrequentie

en: Message
nl: Bericht

en: No log messages available.
nl: Geen logberichten beschikbaar.

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Category
nl: Categorie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Go to previous page
nl: Ga naar vorige pagina

en: Go to next page
nl: Ga naar volgende pagina

en: Taxonomy term
nl: Taxonomieterm

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: True
nl: Waar

en: Text Color
nl: Tekstkleur

en: Default
nl: Standaard

en: Archive
nl: Archief

en: Icon
nl: Pictogram

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Text
nl: Tekst

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Attachment
nl: Bijlage

en: User
nl: Gebruiker

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Email
nl: E-mail

en: Files
nl: Bestanden

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Submitted
nl: Ingediend

en: Year
nl: Jaar

en: General information
nl: Algemene informatie

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Taxonomy terms
nl: Taxonomietermen

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Site name
nl: Naam van de website

en: Off
nl: Uit

en: Never
nl: Nooit

en: Footer
nl: Voet

en: Recipients
nl: Ontvangers

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Custom
nl: Aangepast

en: Roles
nl: Rollen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Sticky at top of lists
nl: Vastgeplakt bovenaan de lijst

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Last access
nl: Laatste toegang

en: Message type
nl: Berichttype

en: Message text
nl: Berichttekst

en: Severity
nl: Ernst

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Last update
nl: Laatst bijgewerkt

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Plain text
nl: Platte tekst

en: Current
nl: Huidige

en: Desc
nl: Aflopend

en: Recent posts
nl: Recente berichten

en: Table
nl: Tabel

en: Color
nl: Kleur

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Role
nl: Rol

en: Email subject
nl: E-mail onderwerp

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Log in
nl: Inloggen

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
nl: @site is momenteel wegens onderhoud niet beschikbaar. De website zal binnenkort weer beschikbaar zijn. Bedankt voor uw geduld.

en: Last
nl: Laatste

en: Redirect
nl: Doorverwijzen

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Random
nl: Willekeurig

en: IP Address
nl: IP-adres

en: Close
nl: Sluiten

en: Applications
nl: Sollicitaties

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Full
nl: Volledig

en: Pending
nl: In afwachting

en: Account status
nl: Accountstatus

en: seconds
nl: seconden

en: English
nl: Engels

en: Messages
nl: Berichten

en: Clear
nl: Wissen

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Accept
nl: Accepteren

en: Member for
nl: Geregistreerd sinds

en: Accepted
nl: Geaccepteerd

en: First
nl: Eerste

en: author
nl: auteur

en: Entity
nl: Entiteit

en: Log out
nl: Uitloggen

en: Your message has been sent.
nl: Uw bericht is verzonden.

en: Hours
nl: Uren

en: Email body
nl: E-mailberichttekst

en: Slide
nl: Schuiven

en: People
nl: Personen

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: My profile
nl: Mijn profiel

en: Glossary
nl: Woordenlijst

en: User management
nl: Gebruikersbeheer

en: Testing
nl: Tests

en: 301 Moved Permanently
nl: 301 Permanente omleiding

en: 307 Temporary Redirect
nl: 307 Tijdelijke omleiding

en: Documents
nl: Documenten

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: New
nl: Nieuwe

en: Resume
nl: Hervatten

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Charts
nl: Grafieken

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Review
nl: Overzicht

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: Photo
nl: Foto

en: medium
nl: gemiddeld

en: Anonymous user
nl: Anonieme gebruiker

en: Apply
nl: Toepassen

en: small
nl: klein

en: large
nl: groot

en: Go to first page
nl: Ga naar eerste pagina

en: Go to last page
nl: Ga naar laatste pagina

en: Block description
nl: Blokbeschrijving

en: Blocks
nl: Blokken

en: Used in
nl: Gebruikt in

en: Grid
nl: Raster

en: 300 Multiple Choices
nl: 300 Meerkeuzevragen

en: 302 Found
nl: 302 Gevonden

en: 303 See Other
nl: 303 Zie andere

en: 304 Not Modified
nl: 304 Niet gewijzigd

en: 305 Use Proxy
nl: 305 Gebruik proxy

en: Authenticated user
nl: Geverifieerde gebruiker

en: Edit profile
nl: Profiel bewerken

en: Application
nl: Sollicitatie

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Activate
nl: Activeer

en: Interests
nl: Interesses

en: Inactivate
nl: Deactiveren

en: Active users
nl: Actieve gebruikers

en: Years
nl: Jaren

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
nl: Een gebruiker wordt online verondersteld voor deze tijd nadat hij voor een laatste keer een pagina heeft bekeken.

en: Identifier
nl: Identificatiemiddel

en: Guidelines
nl: Richtlijnen

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Report
nl: Rapport

en: Publish content
nl: Inhoud publiceren

en: and
nl: en

en: Contact email
nl: Contact e-mail

en: Newest first
nl: Nieuwste eerst

en: Contact person
nl: Contactpersoon

en: Block type
nl: Bloktype

en: Download CSV
nl: CSV-bestand downloaden

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: User account
nl: Gebruikersaccount

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Save as draft
nl: Als concept opslaan

en: Not applicable
nl: Niet van toepassing

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: About me
nl: Over mij

en: Last year
nl: Vorig jaar

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Temporary
nl: Tijdelijk

en: No files available.
nl: Geen bestanden beschikbaar.

en: User profiles
nl: Gebruikersprofielen

en: Masquerade
nl: Vermom

en: Ruby
nl: Robijnrood

en: Frontpage
nl: Voorpagina

en: MIME type
nl: MIME-type

en: Upload date
nl: Uploaddatum

en: Email:
nl: E-mail:

en: Search index
nl: Zoekindex

en: One-time login
nl: Eenmalig inloggen

en: Chart
nl: Grafiek

en: Not set
nl: Niet ingesteld

en: Change status
nl: Status aanpassen

en: @interval ago
nl: @interval geleden

en: Round
nl: Afronden

en: All terms
nl: Alle termen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Loading data...
nl: Data ophalen...

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Recent blog posts
nl: Recente blogs

en: Who's new
nl: Wie is nieuw

en: Pagination
nl: Paginering

en: Delete redirect
nl: Omleiding verwijderen

en: Personal contact form
nl: Persoonlijk contactformulier

en: Who's online
nl: Wie is online

en: Apply filters
nl: Filters toepassen

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Change password
nl: Wachtwoord wijzigen

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Status code
nl: Statuscode

en: Delete content
nl: Inhoud verwijderen

en: Published status
nl: Publicatiestatus

en: Monthly archive
nl: Maandelijks archief

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Full content
nl: Volledige inhoud

en: Recent content
nl: Recente inhoud

en: Unpublish content
nl: Publicatie ongedaan maken

en: Make content sticky
nl: Inhoud vastgeplakt bovenaan de lijst maken

en: Make content unsticky
nl: Inhoud niet vastgeplakt bovenaan de lijst maken

en: Promote content to front page
nl: Inhoud op de voorpagina zichtbaar maken

en: Remove content from front page
nl: Inhoud van de voorpagina verwijderen

en: Save content
nl: Inhoud opslaan

en: Find and manage content.
nl: Inhoud zoeken en beheren.

en: Taxonomy term page
nl: Pagina met taxonomietermen

en: No people available.
nl: Geen personen beschikbaar.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
nl: Er is een account voor u aangemaakt voor [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
nl: Vind en beheer personen die gebruik maken van de website.

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nl: Gebruik tags om artikelen over vergelijkbare onderwerpen in categorieën te groeperen.

en: Select any filter and click on Apply to see results
nl: Selecteer een van de filters en klik op 'Toepassen' om het resultaat te zien

en: No media available.
nl: Geen media beschikbaar.

en: 1 error | @count errors
nl[0]: Eén fout
nl[1]: @count fouten

en: Current page
nl: Huidige pagina

en: Previous page
nl: Vorige pagina

en: Update URL alias
nl: URL-alias bijwerken

en: Bulk update
nl: Bulk-update

en: Recent log messages
nl: Recente logberichten

en: - Select a value -
nl: - Selecteer een waarde -

en: Text Formats
nl: Tekstopmaken

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
nl: Gebruikersaccounts, rollen en toegangsrechten beheren.

en: Changed date
nl: Aanpassingsdatum

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Asc
nl: Oplopend

en: Item display
nl: Itemweergave

en: Not specified
nl: Niet gespecificeerd

en: Needs Review
nl: Te beoordelen

en: Entity Reference
nl: Referentie naar een entiteit

en: Is current
nl: Is huidig

en: Media type
nl: Mediatype

en: Full HTML
nl: Volledige HTML

en: Original language
nl: Oorspronkelijke taal

en: Last page
nl: Laatste pagina

en: Displaying @start - @end of @total
nl: @start - @end van @total

en: Full page
nl: Volledige pagina

en: The @type %title has been deleted.
nl: @type %title is verwijderd.

en: With selection
nl: Met selectie

en: WID
nl: Watchdog-ID

en: 1 place | @count places
nl[0]: 1 plaats
nl[1]: @count plaatsen

en: Registering module
nl: Module registreren

en: Fallback date format
nl: Fallback datumnotatie

en: File usage
nl: Bestandsgebruik

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
nl: Er zijn nog geen inhoudstypes aangemaakt. Ga naar de pagina <a href="@create_content">inhoudstype toevoegen</a> om een inhoudstype aan te maken.

en: Contact block
nl: Contactblok

en: First page
nl: Eerste pagina

en: Search result highlighting input
nl: Zoekresultaat uitlichten-invoer

en: Page @items.current
nl: Pagina @items.current

en: Do not send emails
nl: Geen e-mails versturen

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date

en: @language translation of the @type %label has been deleted.
nl: Vertaling van @type %label in het @language is verwijderd.

en: Media library
nl: Media-bibliotheek

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: HTML Date
nl: HTML datum

en: HTML Month
nl: HTML maand

en: HTML Time
nl: HTML tijd

en: HTML Week
nl: HTML week

en: HTML Year
nl: HTML jaar

en: HTML Yearless date
nl: HTML datum zonder jaar

en: Default long date
nl: Standaarddatum - lang

en: Default medium date
nl: Standaarddatum - middel

en: Default short date
nl: Standaarddatum - kort

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu

en: Block the selected user(s)
nl: De geselecteerde gebruiker(s) blokkeren

en: Cancel the selected user account(s)
nl: De geselecteerde gebruikersaccount(s) opheffen

en: Unblock the selected user(s)
nl: De geselecteerde gebruiker(s) activeren

en: Basic HTML
nl: Eenvoudige HTML

en: Restricted HTML
nl: Beperkte HTML

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
nl: [user:display-name],
    
    Een verzoek om uw gebruikersaccount op te heffen is ingediend bij [site:name].
    
    U kunt nu uw account opheffen op [site:url-brief] door op onderstaande link te klikken of deze te knippen en plakken in uw browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    Let op: Het opheffen van uw account kan niet ongedaan worden gemaakt!
    
    Deze link verloopt binnen één dag. Er gebeurt niets als deze link niet binnen één dag wordt gebruikt.
    
    --  [site:name] team

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
nl: Verzoek om account op te heffen van [user:display-name] op [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
nl: Vervangende logininformatie voor [user:display-name] op [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
nl: Accountgegevens voor [user:display-name] op [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
nl: Accountgegevens voor [user:display-name] op [site:name] (wachtend op de goedkeuring van de beheerder)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
nl: [user:display-name] heeft een account aangevraagd.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
nl: [user:display-name],
    
    Uw account op [site:name] is geactiveerd.
    
    U kunt nu inloggen door op de onderstaande link te klikken of deze in uw browser te kopiëren:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Dit is een eenmalige login en u wordt doorgestuurd naar een pagina waar u uw wachtwoord kunt instellen.
    
    Nadat u uw wachtwoord heeft gewijzigd, kunt u in de toekomst inloggen op [site:login-url] met:
    
    gebruikersnaam: [user:account-name]
    wachtwoord: Uw ingestelde wachtwoord
    
    --  [site:name] team

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
nl: Accountgegevens voor [user:display-name] op [site:name] (goedgekeurd)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
nl: Accountgegevens voor [user:display-name] op [site:name] (geblokkeerd)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
nl: [user:display-name],
    
    Uw account op [site:name] is geannuleerd.
    
    --  [site:name] team

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
nl: Accountgegevens voor [user:display-name] op [site:name] (geannuleerd)

en: Links related to the active user account
nl: Links gerelateerd aan de actieve gebruikersaccount

en: Administrative task links
nl: Links voor beheertaken

en: Site information links
nl: Websitegegevens-links

en: Site section links
nl: Sectielinks van de site

en: User tool links, often added by modules
nl: Links voor hulpmiddelen, vaak toegevoegd door modules

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
nl: [user:display-name],
    
    Op [site:name] is een verzoek gedaan voor een nieuw wachtwoord van uw account.
    
    U kunt nu inloggen door op onderstaande link te klikken of deze te kopiëren en te plakken in de adresbalk van uw browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Deze link kan slechts één keer gebruikt worden en zal u doorverwijzen naar een pagina waar u uw wachtwoord opnieuw kunt instellen. De geldigheid van de link zal na één dag verlopen. Er zal niets gebeuren wanneer de link niet wordt gebruikt.
    
    --  [site:name] team

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
nl: [user:display-name],
    
    Een beheerder van [site:name] heeft een account voor u aangemaakt. U kunt nu inloggen door op deze link te klikken of door deze te kopiëren en te plakken in uw browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Deze link kan eenmalig gebruikt worden om in te loggen, waarna u uw wachtwoord dient aan te passen.
    
    Nadat u uw wachtwoord heeft gewijzigd kunt u voortaan op [site:login-url] inloggen met behulp van de volgende gegevens:
    
    gebruikersnaam: [user:name]
    wachtwoord: Het door u ingestelde wachtwoord
    
    --  [site:name] team

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
nl: [user:display-name],
    
    Dank u voor het registreren bij [site:name]. U kunt nu inloggen door het volgen van onderstaande link of deze te knippen en plakken in uw browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Deze link kan éénmalig worden gebruikt en zal u doorverwijzen naar een pagina waar u uw wachtwoord kan instellen.
    
    Na het instellen van uw wachtwoord kunt u in de toekomst inloggen op [site:login-url] met de volgende gegevens:
    
    gebruikersnaam: [user:name]
    wachtwoord: Uw wachtwoord
    
    --  [site:name] team

en: Find and manage files.
nl: Bestanden vinden en beheren.

en: All content, by month.
nl: Alle inhoud, op maand.

en: Recent content.
nl: Recente inhoud.

en: All content promoted to the front page.
nl: Alle inhoud die wordt aangeraden op de voorpagina.

en: All content, by letter.
nl: Alle inhoud, op letter.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
nl: Inhoud van een bepaalde taxonomieterm

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
nl: Toont een lijst van de nieuwste gebruikersaccounts op de website.

en: Who's online block
nl: 'Wie is online'-blok

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
nl: Toont de gebruikersnamen van de meest recente actieve gebruikers, en het totale aantal actieve gebruikers.

en: Files overview
nl: Bestandenoverzicht

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
nl: Bestandsgebruikinformatie voor {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
nl: Inhoud vinden en beheren

en: Welcome to [site:name]
nl: Welkom op [site:name]

en: Name or email contains
nl: Naam of e-mail bevat

en: A list of new users
nl: Een lijst van nieuwe gebruikers

en: There are currently @total users online.
nl: Er zijn nu @total gebruikers online.

en: There are currently 0 users online.
nl: Er zijn nu 0 gebruikers online.

en: A list of users that are currently logged in.
nl: Een lijst van gebruikers die nu zijn ingelogd.

en: Delete media
nl: Media verwijderen

en: Media name
nl: Medianaam

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
nl: [user:display-name],
    
    Uw account op [site:name] is geblokkeerd.
    
    --  [site:name] team

en: List of redirects
nl: Lijst van doorverwijzingen

en: There is no redirect yet.
nl: Er is nog geen omleiding.

en: Save media
nl: Media opslaan

en: Publish media
nl: Media publiceren

en: Unpublish media
nl: Media depubliceren

en: Find and manage media.
nl: Media zoeken en beheren.

en: Go to page @key
nl: Ga naar pagina @key

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
nl: Er is nog geen inhoud gemaakt voor de voorpagina.<br />Volg de <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">Gebruikershandleiding</a> om uw site te bouwen.

en: Name (A-Z)
nl: Naam (A-Z)

en: Name (Z-A)
nl: Naam (Z-A)

en: Deleted @count content item. | Deleted @count content items.
nl[0]: @count inhoudsitem verwijderd.
nl[1]: @count inhoudsitems verwijderd.

en: @count content item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count content items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
nl[0]: @count inhoudsitem is niet verwijderd omdat u niet de juiste toegangsrechten hebt.
nl[1]: @count inhoudsitems zijn niet verwijderd omdat u niet de juiste toegangsrechten hebt.

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    --  [site:name] team
nl: [user:display-name],
    
    Dank u voor het registreren op [site:name]. Uw registratie wacht op goedkeuring. Na goedkeuring ontvangt u een nieuwe e-mail met informatie hoe u kunt inloggen, uw wachtwoord kunt instellen en andere gegevens.
    
    --  [site:name] team

en: Edit {{ name }}
nl: {{ name }} bewerken

en: Widget (table)
nl: Widget (tabel)

en: Delete {{ name }}
nl: {{ name }} verwijderen

en: @interval hence
nl: @interval vanaf nu

en: Content blocks
nl: Inhoudsblokken

en: Find and manage content blocks.
nl: Zoek en beheer inhoudsblokken.

en: There are no content blocks available.
nl: Er zijn geen inhoudsblokken beschikbaar.

en: Create and edit content blocks.
nl: Inhoudsblokken aanmaken en bewerken.
