Muser (3.0.0-alpha7) - en to ro translation catalogue (320 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Real name
ro: Nume real

en: Email address
ro: Adresă email

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Email settings
ro: Setări e-mail

en: Administration
ro: Administrare

en: More
ro: Mai multe

en: Action
ro: Acțiune

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: On
ro: Pornit

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Projects
ro: Proiecte

en: Project
ro: Proiect

en: Categories
ro: Categorii

en: view
ro: afișează

en: My projects
ro: Proiectele mele

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Use count
ro: Număr de utilizări

en: Message
ro: Mesaj

en: No log messages available.
ro: Nu este disponibil niciun mesaj log.

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Feed
ro: Flux

en: Name
ro: Nume

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Help
ro: Ajutor

en: True
ro: Adevărat

en: Default
ro: Implicit

en: Archive
ro: Arhivă

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Updated
ro: Actualizat

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: Attachment
ro: Anexă

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Continue
ro: Continuare

en: Email
ro: email

en: Files
ro: Fișiere

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Submitted
ro: Trimis

en: Year
ro: Anul

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Taxonomy terms
ro: Termenii taxonomiei

en: Logo
ro: Siglă

en: Site name
ro: Numele sitului

en: Off
ro: Oprit

en: Never
ro: Niciodată

en: Footer
ro: Subsol

en: Recipients
ro: Destinatari

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Custom
ro: Personalizat

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Message text
ro: Mesaj text

en: Severity
ro: Gravitate

en: Watchdog
ro: Monitorizare

en: Warning
ro: Avertizare

en: Last update
ro: Ultima actualizare

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Current
ro: Actual

en: Desc
ro: Descendent

en: Recent posts
ro: Articole recente

en: Table
ro: Tabel

en: Color
ro: Culoare

en: Appearance
ro: Aspect

en: Role
ro: Rol

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ro: @site este momentan în mentenanță. Vom reveni cât de curând. Vă mulțumim pentru înțelegere.

en: Last
ro: Ultimul

en: Redirect
ro: Redirecționare

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Tools
ro: Instrumente

en: Random
ro: Aleatoriu

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Close
ro: Închideți

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Full
ro: Complet

en: Pending
ro: În așteptare

en: seconds
ro: secunde

en: English
ro: Engleză

en: Messages
ro: Mesaje

en: Token
ro: Simbol

en: Clear
ro: Elimină

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Member for
ro: Membru pentru

en: Accepted
ro: Admis

en: First
ro: Primul

en: author
ro: autor

en: Entity
ro: Entitate

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: People
ro: Persoane

en: Blocked
ro: Blocat

en: Glossary
ro: Glosar

en: User management
ro: Gestiune utilizator

en: Testing
ro: Testare

en: Documents
ro: Documente

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title șters.

en: New
ro: Nou

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Review
ro: Verificare

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: medium
ro: mediu

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Apply
ro: Aplică

en: small
ro: mic

en: large
ro: larg

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Block description
ro: Descrierea blocului

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Used in
ro: Utilizat în

en: Grid
ro: Grilă

en: Authenticated user
ro: Utilizator autentificat

en: Edit profile
ro: Editează profilul

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ro: Un utilizator este considerat online pe această durată de timp după ultima accesare a unei pagini din site.

en: Identifier
ro: Identificator

en: Offset
ro: Decalaj

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Publish content
ro: Publicare conținut

en: and
ro: și

en: Contact email
ro: E-mail de contact

en: Newest first
ro: Cele noi primele

en: Block type
ro: Tipul blocului

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: User account
ro: Cont utilizator

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Not applicable
ro: Nu se aplică

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Temporary
ro: Temporar

en: No files available.
ro: Nu sunt fișiere disponibile.

en: Frontpage
ro: Prima pagină

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: Upload date
ro: Data încărcării

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Search index
ro: Index căutare

en: Not set
ro: Nu este setat

en: @interval ago
ro: @interval în urmă

en: Round
ro: Rotunjit

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Recent blog posts
ro: Articole recente în blog

en: Who's new
ro: Cine e nou

en: Pagination
ro: Paginație

en: Personal contact form
ro: Formular personal de contact

en: Who's online
ro: Cine e online

en: Create a new project
ro: Creează un nou proiect

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Delete content
ro: Ștergeți conținut

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Monthly archive
ro: Arhivă lunară

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Recent content
ro: Conținut recent

en: Unpublish content
ro: Retrage conținut

en: Make content sticky
ro: Evidențiați conținutul

en: Make content unsticky
ro: Făceți conținutul neevidențiat

en: Promote content to front page
ro: Promovare conținut pe prima pagină

en: Remove content from front page
ro: Elimină conținutul de pe prima pagină

en: Save content
ro: Salvare conținut

en: Find and manage content.
ro: Găsire și administrare conținut

en: Taxonomy term page
ro: Pagina unui termen de taxonomie

en: No people available.
ro: Nici o persoană disponibilă.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ro: Un administrator a creat un cont pentru dumneavoastră la [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
ro: Identificați și administrați utilizatorii sitului dumneavoastră.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Select any filter and click on Apply to see results
ro: Selectați orice filtru și faceți clic pe Aplică pentru a vedea rezultatele

en: No media available.
ro: Nu există suport media disponibil.

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: Recent log messages
ro: Mesaje recente din jurnal

en: - Select a value -
ro: - Selectați o valoare -

en: Text Formats
ro: Formate pentru text

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ro: Gestionați conturile de utilizator, rolurile și permisiunile.

en: Changed date
ro: Data modificării

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Asc
ro: Ascendent

en: Not specified
ro: Nu este specificat

en: Master
ro: Expert

en: Entity Reference
ro: Referință entitate

en: Media type
ro: Tip media

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Original language
ro: Limba originală

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Displaying @start - @end of @total
ro: Afișare @start - @end din @total

en: The @type %title has been deleted.
ro: @type %title a fost șters.

en: …
ro: ...

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: 1 place | @count places
ro[0]: 1 loc
ro[1]: @count locuri

en: Registering module
ro: Înregistrare modul

en: Fallback date format
ro: Format pentru dată de rezervă

en: File usage
ro: Întrebuințarea fișierului

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ro: Nu aveți niciun tip de conținut creat încă. Mergeți la <a href="@create_content">pagina de creare a tipurilor de conținut</a> pentru a adăuga un tip nou de conținut.

en: First page
ro: Prima pagină

en: Search result highlighting input
ro: Evidențierea intrării în rezultatele căutării

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: @language translation of the @type %label has been deleted.
ro: Traducerea @language pentru @type %label a fost ștearsă.

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: HTML Date
ro: Data în format HTML

en: HTML Datetime
ro: Data și ora în format HTML

en: HTML Month
ro: Luna în format HTML

en: HTML Time
ro: Timpul în format HTML

en: HTML Week
ro: Săptămâna în format HTML

en: HTML Year
ro: An în format HTML

en: HTML Yearless date
ro: Data fără an în format HTML

en: Default long date
ro: Data implicită, în format lung

en: Default medium date
ro: Data implicită, în format mediu

en: Default short date
ro: Data implicită, în format scurt

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Block the selected user(s)
ro: Blochează utilizatorul(ii) selectat(i)

en: Cancel the selected user account(s)
ro: Anulează contul(rile) utilizatorului selectat

en: Unblock the selected user(s)
ro: Deblochează utilizatorul(ii) selectat(i)

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    O cerere de anulare a contului dumneavoastră a fost făcută pe
     [site:name].
    
    Puteți anula acum contul dumneavoastră pe [site:url-brief] dacă faceți clic pe acest link sau dacă îl copiați și lipiți în browser-ul dumneavoastră:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTĂ: Anularea contului dumneavoastră este ireversibilă.
    
    Acest link expiră într-o zi și nimic nu se va întâmpla dacă nu va fi utilizat.
    
    --  Echipa [site:name]

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ro: Cerere de anulare cont pentru [user:display-name] la [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
ro: Înlocuirea informațiilor de autentificare pentru [user:display-name] la [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
ro: Detalii cont pentru [user:display-name] la [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
ro: Detalii cont pentru [user:display-name] la [site:name] (aprobare de către administrator în așteptare)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
ro: [user:display-name] a aplicat pentru un cont.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    Contul dumneavoastră pe [site:name] a fost activat.
    
    Acum puteți să vă autentificați apăsând acest link sau prin copierea și lipirea lui în browser-ul dumneavoastră:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Acest link poate fi folosit o singură dată pentru a vă autentifica și vă va duce la o pagină unde vă puteți seta parola.
    
    După setarea parolei, veți putea să vă autentificați la [site:login-url] utilizând:
    
    nume de utilizator: [user:account-name]
    parolă: Parola dumneavoastră
    
    --  Echipa [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
ro: Detalii cont pentru [user:display-name] la [site:name] (aprobat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
ro: Detalii cont pentru [user:display-name]  la [site:name] (blocat)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    Contul tău pe [site:name] a fost anulat.
    
    --  Echipa [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
ro: Detalii cont pentru [user:display-name] la [site:name] (anulat)

en: Links related to the active user account
ro: Legături către contul utilizatorului activ

en: Administrative task links
ro: Legături către sarcini administrative

en: Site information links
ro: Legături către informații site

en: Site section links
ro: Legături către secțiuni site

en: User tool links, often added by modules
ro: Legături către unelte de utilizator, deseori adăugate de module

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    [site:name] a primit o cerere de inițializare a parolei contului dumneavoastră.
    
    Vă puteți autentifica urmând această legătură sau copiind-o în browser-ul dumneavoastră:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Această legătură poate fi folosită o singură dată și vă va conduce pe o pagină unde vă veți introduce noua parolă. Expiră după o zi și nu se va întâmpla nimic dacă nu va fi folosită.
    
    --  Echipa [site:name]

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    Un administrator de site de la [site:name] a creat un cont pentru dumneavoastră. Acum puteți să vă autentificați apăsând acest link sau prin copierea și lipirea lui în browser-ul dumneavoastră:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Acest link poate fi folosit o singură dată pentru a vă autentifica și vă va duce pe o pagină unde vă puteți seta parola.
    
    După setarea parolei, vă veți putea autentifica pe [site:login-url] utilizând:
    
    nume de utilizator: [user:name]
    parolă: Parola dumneavoastră
    
    --  Echipa [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    Vă mulțumim că v-ați înregistrat pe [site:name]. Acum vă puteți autentifica prin apăsarea acestui link sau prin copierea și lipirea lui în browser-ul dumneavoastră:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Acest link poate fi folosit o singură dată pentru a vă autentifica și vă va duce la o pagină unde vă puteți seta parola.
    
    După setarea parolei, veți putea să vă autentificați la [site:login-url] utilizând:
    
    nume de utilizator: [user:name]
    parolă: Parola dumneavoastră
    
    --  Echipa [site:name]

en: Find and manage files.
ro: Găsiți și gestionați fișiere.

en: All content, by month.
ro: Tot conținutul, după lună.

en: Recent content.
ro: Conținut recent.

en: All content promoted to the front page.
ro: Tot conținutul a fost promovat pe prima pagină.

en: All content, by letter.
ro: Tot conținutul, după litere.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ro: Conținut aparținând unui anumit termen dintr-o taxonomie.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ro: Afișează o listă a celor mai noi conturi de utilizator de pe site.

en: Who's online block
ro: Blocul Cine este conectat

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ro: Afișează numele de utilizatori ale celor mai recenți utilizatori activi, precum și numărul total de utilizatori activi.

en: Files overview
ro: Privire de ansamblu asupra fișierelor

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ro: Informații referitoare la frecventa de utilizare pentru {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
ro: Găsire și administrare conținut

en: Welcome to [site:name]
ro: Bine ați venit la [site:name]

en: Name or email contains
ro: Numele sau emailul conține

en: A list of new users
ro: O listă de utilizatori noi

en: There are currently @total users online.
ro: În acest moment sunt @total utilizatori conectați.

en: There are currently 0 users online.
ro: În acest moment sunt 0 utilizatori conectați.

en: A list of users that are currently logged in.
ro: O listă de utilizatori care sunt, în prezent, autentificați.

en: Media name
ro: Nume media

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    Contul dumneavoastră de pe [site:name] a fost blocat.
    
    --  Echipa [site:name]

en: Find and manage media.
ro: Găsiți și gestionați media.

en: Go to page @key
ro: Mergeți la pagina @key

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ro: Încă nu a fost creat conținutul primei pagini. <br>Consultați <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">Ghidul utilizatorului</a> pentru a începe setarea site-ului dvs.

en: basic_html
ro: HTML de bază

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    --  [site:name] team
ro: [user:display-name],
    
    Vă mulțumim că v-ați înregistrat pe [site:name]. Cererea dvs. pentru un cont este în curs de aprobare. După ce va fi aprobată, veți primi un alt e-mail cu informații despre cum să vă conectați, cum să vă setați parola și alte detalii.
    
    --  Echipa [site:name]

en: @interval hence
ro: @interval, de unde
