Muser (3.0.0-alpha3) - en to ur translation catalogue (93 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Status
ur: حالت

en: Register
ur: شمولیت اختیار کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Language
ur: زبان

en: more
ur: مزید

en: Email settings
ur: ای میل کی ترتیبات

en: Administration
ur: تنظیم

en: More
ur: مزید

en: Action
ur: ایکشن

en: On
ur: آن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Size
ur: حجم

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Use count
ur: استعمال شدہ کی تعداد

en: Test
ur: ٹیسٹ

en: Message
ur: پیغام

en: No log messages available.
ur: کوئ لاگ پیغامات موجود نہیں۔

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: Image
ur: تصویر

en: Center
ur: وسط

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Feed
ur: فیڈ

en: Name
ur: نام

en: Taxonomy term
ur: ٹیکسانمی ٹرم

en: Preview
ur: جائزہ

en: Help
ur: مدد

en: True
ur: صحیح

en: Default
ur: طے شدہ

en: Archive
ur: آرکائیو

en: Icon
ur: آئیکن

en: Filename
ur: فائل کا نام

en: Text
ur: متن

en: User
ur: صارف

en: Email
ur: ای میل

en: Error
ur: خرابی

en: Active
ur: فعال

en: Block
ur: بلاک

en: Page
ur: صفحہ

en: Site name
ur: سائٹ کا نام

en: Roles
ur: رولز

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Warning
ur: انتباہ

en: Last update
ur: گزشتہ تجدید

en: Color
ur: رنگ

en: Blog
ur: بلاگ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ur: @site فی الحال زیرِ تعمیر ہے۔ براہِ مہربانی کچھ دیر بعد دوبارہ کوشش کیجیے۔

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: English
ur: انگریزی

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: Front page
ur: سرورق

en: Languages
ur: زبانیں

en: Your message has been sent.
ur: آپ کا پیغام ارسال کر دیا گیا ہے۔

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Block description
ur: بلاک کی وضاحت

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: and
ur: اور

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: MIME type
ur: MIME کی قسم

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: Language name
ur: زبان کا نام

en: Select language
ur: زبان کا انتخاب کریں

en: « First
ur: » ابتدائی

en: « Prev
ur: › گزشتہ

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ
