Community Accounting (8.x-4.0-beta1) - en to mr translation catalogue (66 entries)

en: User interface
mr: वापरकर्ता अंतरपृष्ठ

en: Title
mr: शीर्षक

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Transaction ID
mr: व्यवहार क्रमांक

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Payer
mr: पैसे देणारा

en: Transactions
mr: व्यवहार

en: Type
mr: प्रकार

en: Closed
mr: बंद

en: List
mr: यादी

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: manager
mr: व्यवस्थापक

en: Manager
mr: व्यवस्थापक

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Currency
mr: चलन

en: Action
mr: कृती

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: None
mr: काहीच नाही

en: Test
mr: चाचणी

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Types
mr: प्रकार

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Import
mr: आयात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Format
mr: रचना

en: Path
mr: रस्ता

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: Display
mr: दाखवा

en: Advanced search
mr: विस्तृत शोध

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Sender
mr: पाठवणारा

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: E-mail address
mr: ई-मेल पत्ता

en: Normal
mr: साधारण

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: Income
mr: उत्पन्न

en: State
mr: राज्य

en: Send
mr: पाठवा

en: Appearance
mr: दृश्य स्वरूप

en: People
mr: लोक

en: Used in
mr: कोठे वापरली आहे

en: Minimum
mr: किमान

en: Mapping
mr: प्रतिचित्रण

en: The name %name is already taken.
mr: %name हे सदस्यनाम आधिच घेतल्या गेलेले आहे.

en: Only of the type(s)
mr: केवळ याच प्रकारात

en: Direction
mr: दिशा

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती

en: Third party settings
mr: थर्ड पार्टी सेटिंग्ज
