Community Accounting (8.x-4.0-beta10) - en to he translation catalogue (147 entries)

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Payer
he: המשלם

en: Transactions
he: פעולות

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Subject
he: נושא

en: Confirm
he: אישור

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Public
he: ציבורי

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Test
he: בדיקה

en: Message
he: הודעה

en: Password
he: סיסמה

en: Weight
he: משקל

en: Types
he: סוגים

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: Path
he: מיקום

en: Manage
he: ניהול

en: Display
he: תצוגה

en: Advanced search
he: חיפוש מתקדם

en: States
he: מצבים

en: User
he: משתמש

en: Created
he: נוצר

en: Create
he: יצירה

en: Exclude
he: לא לכלול

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Done
he: בוצע

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Menu link
he: קישור תפריט

en: Sender
he: שולח

en: Roles
he: תפקידים

en: Filter
he: סינון

en: E-mail address
he: כתובת דואר אלקטרוני

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Fields
he: שדות

en: Normal
he: נורמלי

en: Up
he: עולה

en: Maximum
he: מקסימום

en: groups
he: קבוצות

en: System
he: מערכת

en: State
he: מצב

en: Send
he: שלח

en: Serial
he: מספר סידורי

en: Desc
he: יורד

en: Recipient
he: נמען

en: Members
he: חברים

en: Week
he: שבוע

en: Now
he: עכשיו

en: Other
he: אחר

en: Signatures
he: חתימות

en: Users
he: חברי האתר

en: Provider
he: ספק

en: Down
he: יורד

en: Operation
he: פעולה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Created date
he: תאריך יצירה

en: Add user
he: הוספת משתמש

en: Group members
he: חברי קבוצה

en: Pending
he: ממתינות

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
he: כתובת דואר אלקטרוני תקפה. כל הדואר האלקטרוני מהמערכת יישלח לכתובת זו. כתובת זו לא תהיה פומבית ותשמש רק לצורך חידוש סיסמה או קבלת הודעות מהאתר.

en: Delimiter
he: מפריד

en: ago
he: לפני

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Entity
he: יישות

en: All time
he: בכל הזמנים

en: Blocked
he: חסום

en: Reference
he: רפרנס

en: Are you sure?
he: האם אתם בטוחים?

en: Max
he: מקסימום

en: Plugin
he: פלאגין

en: Transaction
he: עסקה

en: Changed
he: השתנה

en: Join
he: הצטרף

en: Action to take
he: פעולה לביצוע

en: Statement
he: הצהרה

en: Apply
he: החל

en: Group roles
he: תפקידי קבוצה

en: Form name
he: שם השדה בטופס

en: Until
he: עד

en: Used in
he: משמש ב-

en: Minimum
he: מינימום

en: Mapping
he: מיפוי

en: Administrator
he: מנהל

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Miscellaneous
he: שונות

en: Context
he: הקשר

en: Offset
he: היסט

en: Only of the type(s)
he: רק מסוג(ים)

en: Keyword relevance
he: רלוונטיות מילות החיפוש

en: Member
he: חבר

en: Save order
he: שמירת הסדר

en: Direction
he: כיוון

en: Admin
he: מנהל

en: Properties
he: מאפיינים

en: Created on
he: נוצר ב

en: Notify user of new account
he: הודע למשתמש על חשבון חדש

en: Digest
he: תקציר

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: Link title
he: כותרת הקישור

en: Requires path.module
he: מצריך נתיב.מודול

en: - Any -
he: - הכל -

en: Min
he: מינימלי

en: Created year + month
he: חודש + שנת יצירה

en: Created year
he: שנת יצירה

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
he: חפש את אחד משני המושגים בעזרת<strong>OR</strong> באותיות רישיות. לדוגמה, <strong>cats OR dogs</strong>.

en: Mini
he: מיני

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Signature settings
he: הגדרות חתימה

en: transactions
he: עסקאות

en: Payee
he: חשבון מזוכה

en: Personal
he: אישי

en: Serial number
he: מספר סידורי

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Search result
he: חיפוש בתוצאות

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
he: אפשר להשתמש ברווחים; אסור להשתמש בסימני פיסוק, מלבד נקודה, מקף, גרשיים, וקו תחתי.

en: Group type
he: סוג קבוצה

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Worth
he: שווי

en: Erased
he: נמחק
