Community Accounting (8.x-4.0-beta11) - en to am translation catalogue (51 entries)

en: User interface
am: የተጠቃሚ አዋዋይ

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Confirm
am: አረጋግጥ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: View
am: ትይታ

en: Path
am: ዱካ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Active
am: ገባሪ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: E-mail address
am: ኢ-ሜል አድራሻ

en: Maximum
am: ከፍተኛው

en: Recipient
am: ተቀባይ

en: Signatures
am: ፊርማዎች

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Add user
am: ተጠቃሚ ጨምር

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: Minimum
am: አነስተኛው

en: Mapping
am: ማዛመድ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Direction
am: አቅጣጫ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ

en: Create referenced entities if they don't already exist
am: የሚጣቀሰው አካል ከሌለ ይፈጠር
