Community Accounting (8.x-4.0-beta7) - en to ur translation catalogue (48 entries)

en: User interface
ur: صارف مواجہ

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Username
ur: اسم صارف

en: Transactions
ur: لین دین

en: Private
ur: نجی

en: Type
ur: قِسم

en: List
ur: فہرست

en: Subject
ur: موضوع

en: Confirm
ur: تصدیق کریں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Public
ur: عوامی

en: Currency
ur: کرنسی

en: Action
ur: ایکشن

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Path
ur: پاتھ

en: Email
ur: ای میل

en: Logo
ur: لوگو

en: Your name
ur: آپ کا نام

en: Filter
ur: فلٹر

en: E-mail address
ur: ای-میل ایڈریس

en: Normal
ur: عمومی

en: Maximum
ur: زیادہ سے زیادہ

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: Your message has been sent.
ur: آپ کا پیغام ارسال کر دیا گیا ہے۔

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Minimum
ur: کم از کم

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: Mapping
ur: میپنگ

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: Direction
ur: سمت

en: « First
ur: » ابتدائی

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ
