Nagios Monitoring (8.x-1.16) - en to ku translation catalogue (6 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Description
ku: دەربارە

en: General settings
ku: سازکارییە گشتییەکان

en: Modules
ku: مۆدیولەکان

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: Warning
ku: ئاگاداری
