Nagios Monitoring (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Title
pt: Título

en: Description
pt: Descrição

en: General settings
pt: Definições gerais

en: Modules
pt: Módulos

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Custom
pt: Personalizado

en: Warning
pt: Aviso

en: Unauthorized
pt: Não autorizado

en: Enabled modules
pt: Módulos ativados

en: Thresholds
pt: Limites

en: Critical
pt: Crítico
