Nagios Monitoring (8.x-1.3) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Description
hi: उल्लेख

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Unauthorized
hi: अनाधिकृत

en: Enabled modules
hi: सक्षम मॉड्यूल्स

en: Thresholds
hi: दहलीज

en: Critical
hi: विकट
