Nagios monitoring (8.x-1.4) - en to ast translation catalogue (6 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Description
ast: Descripción

en: General settings
ast: Preferencies Xenerales

en: Modules
ast: Preseos

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Custom
ast: Personalizáu
