Nagios Monitoring (8.x-1.7) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Description
uk: Опис

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Modules
uk: Модулі

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Custom
uk: Власний

en: Message type
uk: Тип повідомлення

en: Warning
uk: Попередження

en: Unauthorized
uk: Не дозволено

en: Enabled modules
uk: Увімкнені модулі

en: Critical
uk: Критична ситуація

en: Unique ID
uk: Унікальний ідентифікатор
