Nagios Monitoring (8.x-1.9) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Description
hu: Leírás

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Modules
hu: Modulok

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Custom
hu: Egyéni

en: Message type
hu: Üzenet típusa

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Unauthorized
hu: Jogosulatlan

en: Enabled modules
hu: Engedélyezett modulok

en: Thresholds
hu: Küszöbértékek

en: Critical
hu: Kritikus

en: Unique ID
hu: Egyedi azonosító
