Nameday (8.x-1.3) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Settings
hu: Beállítások

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Day
hu: Nap

en: Other
hu: Egyéb

en: Hour
hu: Óra

en: Minute
hu: Perc

en: About
hu: Leírás

en: Custom date format
hu: Egyéni dátum formátum

en: Show date in the name day
hu: Dátum megjelenítése a névnapnál

en: If you want to show the date, You can choose the format of it. You can set it up in the <a href="@url">Date and time settings</a>
hu: Itt lehet a névnap dátumának formátumát kiválasztani. A formátumokat a <a href="@url">dátum és idő beállításoknál</a> lehet testreszabni.

en: Name day
hu: Névnap

en: Shows a block with actual name day
hu: Egy, az aktuális névnapot mutató blokkot jelenít meg.
