Nameday (8.x-1.4) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Settings
ru: Настройки

en: Date format
ru: Формат даты

en: Day
ru: День

en: Other
ru: Другое

en: Hour
ru: Час

en: Minute
ru: Минута

en: About
ru: Информация

en: Custom date format
ru: Пользовательский формат даты

en: Show date in the name day
ru: Показывать даты в именинах

en: Name day
ru: Именины

en: Shows a block with actual name day
ru: Показывает блок с актуальными именинами
