Naming Conventions (8.x-1.0-alpha1) - en to lv translation catalogue (22 entries)

en: Content
lv: Saturs

en: Development
lv: Izstrāde

en: Categories
lv: Kategorijas

en: Weight
lv: Svars

en: Category
lv: Kategorija

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Field
lv: Lauks

en: Label
lv: Etiķete

en: Views
lv: Skati

en: View
lv: Skatīt

en: Modules
lv: Moduļi

en: Menu
lv: Izvēlne

en: Content type
lv: Satura veids

en: Contact
lv: Kontakti

en: Date format
lv: Datuma formāts

en: Block
lv: Bloks

en: Vocabulary
lv: Vārdnīca

en: Role
lv: Loma

en: Form mode
lv: Formas režīms

en: Text format
lv: Teksta formāts

en: Image style
lv: Attēla stils

en: View mode
lv: Skata režīms
