Naming Conventions (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: Content
oc: Contengut

en: Development
oc: Desvolopament

en: Categories
oc: Categorias

en: Weight
oc: Pes

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Views
oc: Vistas

en: View
oc: Veire

en: Modules
oc: Moduls

en: Menu
oc: Menú

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Contact
oc: Contacte

en: Date format
oc: Format de data

en: Block
oc: Blòt

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Role
oc: Ròtle

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
