Naming Conventions (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Categories
pt: Categorias

en: Weight
pt: Peso

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Configurações

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Modules
pt: Módulos

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Contact
pt: Contato

en: Date format
pt: Formato da data

en: Block
pt: Bloco

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Introduction
pt: Introdução

en: Role
pt: Papel

en: Classes
pt: Turmas

en: Form mode
pt: Modo de formulário

en: Text format
pt: Formato de texto

en: References
pt: Referências

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Comment type
pt: Tipo de comentário

en: View mode
pt: Modo de exibição
