Naming Conventions (8.x-1.0-alpha1) - en to sr translation catalogue (14 entries)

en: Content
sr: Садржај

en: Categories
sr: Категорије

en: Weight
sr: Тежина

en: Settings
sr: Подешавања

en: Label
sr: Ознака

en: View
sr: Преглед

en: Menu
sr: Мени

en: ID
sr: ИД

en: Date format
sr: Формат датума

en: Block
sr: Блок

en: Role
sr: Улога

en: Text format
sr: Формат текста

en: UUID
sr: <em>UUID</em>

en: View mode
sr: Врста приказа
