Naming Conventions (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: Development
uk: Розробка

en: Categories
uk: Категорії

en: Weight
uk: Вага

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Views
uk: Види

en: View
uk: Перегляд

en: Modules
uk: Модулі

en: Menu
uk: Меню

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Contact
uk: Контакт

en: Date format
uk: Формат дати

en: Block
uk: Блок

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Introduction
uk: Вступ

en: Role
uk: Роль

en: Classes
uk: Класи

en: Form mode
uk: Режим форми

en: Text format
uk: Текстовий формат

en: References
uk: Посилання

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Comment type
uk: Тип коментаря

en: View mode
uk: Режим перегляду
