Naming Conventions (8.x-1.0-alpha2) - en to bs translation catalogue (16 entries)

en: Content
bs: Sadržaj

en: Categories
bs: Kategorije

en: Weight
bs: Težina

en: Category
bs: Kategorija

en: Settings
bs: Postavke

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: View
bs: Pregled

en: Path
bs: Putanja

en: Modules
bs: Moduli

en: Menu
bs: Meni

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Date format
bs: Format datuma

en: Block
bs: Blok

en: Vocabulary
bs: Riječnik

en: Role
bs: Uloga
