Naming Conventions (8.x-1.0-alpha2) - en to el translation catalogue (26 entries)

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Weight
el: Βάρος

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Top
el: Κορυφή

en: View
el: Προβολή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Modules
el: Μονάδες

en: Menu
el: Μενού

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Introduction
el: Εισαγωγή

en: Role
el: Ρόλος

en: Form mode
el: Τρόπος φόρμας

en: Edit category
el: Τροποποίηση κατηγορίας

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: Contact forms
el: Φόρμες επικοινωνίας

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: Comment type
el: Τύπος σχολίου

en: View mode
el: Τρόπος προβολής
