Naming Conventions (8.x-1.0-alpha2) - en to hr translation catalogue (20 entries)

en: Content
hr: Sadržaj

en: Development
hr: Razvoj

en: Categories
hr: Kategorije

en: Weight
hr: Težina

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: Path
hr: Putanja

en: Modules
hr: Moduli

en: Menu
hr: Izbornik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Block
hr: Blok

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Role
hr: Uloga

en: Edit category
hr: Uredi kategoriju

en: Text format
hr: Oblik unosa

en: Image style
hr: Stil slike
