Naming Conventions (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Development
it: Sviluppo

en: Categories
it: Categorie

en: Weight
it: Peso

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Top
it: In cima

en: Views
it: Viste

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: Modules
it: Moduli

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Date format
it: Formato data

en: Block
it: Blocco

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Introduction
it: Introduzione

en: Role
it: Ruolo

en: Classes
it: Classi

en: Form mode
it: Modalità form

en: Edit category
it: Modifica categoria

en: Text format
it: Formato del testo

en: Contact forms
it: Moduli di contatto

en: Image style
it: Stile immagine

en: Comment type
it: Tipo di commento

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
