Naming Conventions (8.x-1.0-alpha2) - en to kn translation catalogue (20 entries)

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Introduction
kn: ಪರಿಚಯ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Classes
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Edit category
kn: ವರ್ಗವನ್ನು ಪಟ್ಟಿ ಮಾಡು
