Naming Conventions (8.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (28 entries)

en: Content
pl: Zawartość

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Categories
pl: Kategorie

en: Weight
pl: Waga

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Top
pl: Góra strony

en: Views
pl: Widoki

en: View
pl: Widok

en: Path
pl: Ścieżka

en: Modules
pl: Moduły

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Date format
pl: Format daty

en: Block
pl: Blok

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Introduction
pl: Wprowadzenie

en: Role
pl: Rola

en: Classes
pl: Klasy

en: Form mode
pl: Tryb formularza

en: Edit category
pl: Edycja kategorii

en: Text format
pl: Format tekstu

en: References
pl: Powiązania

en: Contact forms
pl: Formularze kontaktowe

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Comment type
pl: Typ komentarza

en: View mode
pl: Tryb widoku
