Naming Conventions (8.x-1.0-alpha2) - en to ur translation catalogue (19 entries)

en: Content
ur: متن

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: Weight
ur: وزن

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Views
ur: ویوز

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Path
ur: پاتھ

en: Modules
ur: موڈیولز

en: Menu
ur: مینیو

en: ID
ur: شناخت

en: Date format
ur: تاریخ کا فارمیٹ

en: Block
ur: بلاک

en: Edit category
ur: زمرہ مدون کریں

en: Text format
ur: متن کی آرائش

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ
