Naming Conventions (8.x-1.0-beta1) - en to bg translation catalogue (21 entries)

en: Content
bg: Съдържание

en: Development
bg: Разработка

en: Categories
bg: Категории

en: Weight
bg: Тегло

en: Category
bg: Категория

en: Settings
bg: Настройки

en: Field
bg: Поле

en: Label
bg: Заглавие

en: Top
bg: Връх

en: Views
bg: Изгледи

en: View
bg: Прегледай

en: Path
bg: Път

en: Modules
bg: Модули

en: Menu
bg: Меню

en: Content type
bg: Тип на съдържанието

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Block
bg: Блокирай

en: Vocabulary
bg: Речник

en: Role
bg: Роля

en: Edit category
bg: Редактирай категория

en: Text format
bg: Текстов формат
