Naming Conventions (8.x-1.0-beta1) - en to bo translation catalogue (25 entries)

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Development
bo: གསར་སྤེལ

en: Categories
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Top
bo: འགོ

en: Views
bo: མཐོང་རིས

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Modules
bo: མ་དཔེ

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Content type
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Date format
bo: ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Vocabulary
bo: སྤྱི་མིང

en: Role
bo: འགན་ནུས

en: Classes
bo: སྒྲིག་དཔེ

en: Edit category
bo: ཁྱབ་ཁོངས་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པ

en: Text format
bo: ཡིག་གེའི་རྣམ་གཞག

en: Image style
bo: པར་རིས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ

en: View mode
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་རྣམ་པ
