Naming Conventions (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Development
de: Entwicklung

en: Categories
de: Kategorien

en: Weight
de: Gewichtung

en: Category
de: Kategorie

en: Settings
de: Einstellungen

en: Field
de: Feld

en: Label
de: Beschriftung

en: Top
de: Oben

en: Views
de: Ansichten

en: View
de: Ansicht

en: Path
de: Pfad

en: Modules
de: Module

en: Menu
de: Menü

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Date format
de: Datumsformat

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Introduction
de: Einführung

en: Role
de: Rolle

en: Classes
de: Klassen

en: Applies to
de: Bezieht sich auf

en: Form mode
de: Formulardarstellung

en: Edit category
de: Kategorie bearbeiten

en: Text format
de: Textformat

en: References
de: Referenzen

en: View display
de: Ansichtenanzeige

en: Contact forms
de: Kontaktformulare

en: Image style
de: Bildstil

en: Comment type
de: Kommentartyp

en: View mode
de: Ansichtsmodus
