Naming Conventions (8.x-1.0-beta1) - en to eu translation catalogue (25 entries)

en: Content
eu: Edukia

en: Development
eu: Garapena

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Weight
eu: Pisua

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Top
eu: Goian

en: Views
eu: Bistak

en: View
eu: Bista

en: Path
eu: Bide-izena

en: Modules
eu: Moduluak

en: Menu
eu: Menua

en: ID
eu: IDa

en: Content type
eu: Eduki mota

en: Date format
eu: Data formatua

en: Block
eu: Blokea

en: Vocabulary
eu: Hiztegia

en: Role
eu: Rol

en: Edit category
eu: Kategoria editatu

en: Text format
eu: Testuaren formatua

en: Contact forms
eu: Kontaktu formularioak

en: Image style
eu: Irudiaren tankera

en: Comment type
eu: Iruzkin mota
