Naming Conventions (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Development
fa: توسعه

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Weight
fa: وزن

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Top
fa: بالا

en: Views
fa: نماها

en: View
fa: مشاهده

en: Path
fa: مسیر

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Menu
fa: منو

en: ID
fa: شناسه

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Block
fa: بلوک

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Introduction
fa: معرفی

en: Role
fa: نقش

en: Edit category
fa: ویرایش دسته

en: Text format
fa: قالب‌بندی متن

en: Contact forms
fa: فرم‌های تماس

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Comment type
fa: نوع دیدگاه

en: View mode
fa: نحوه نمایش
