Naming Conventions (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Development
hi: उद्विकास

en: Categories
hi: वर्ग

en: Weight
hi: मान

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Top
hi: ऊपर

en: Views
hi: द्रश्य

en: View
hi: देखें

en: Path
hi: मार्ग

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Menu
hi: सूची

en: ID
hi: आईडी

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Introduction
hi: प्रस्तावना

en: Role
hi: भूमिका

en: Form mode
hi: फॉर्म मोड

en: Edit category
hi: प्रवर्ग का संपादन करें

en: Text format
hi: पाठ प्रारूप

en: Contact forms
hi: संपर्क फार्म

en: Image style
hi: छवि शैली

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
