Naming Conventions (8.x-1.0-beta1) - en to lt translation catalogue (27 entries)

en: Content
lt: Turinys

en: Development
lt: Plėtojimas

en: Categories
lt: Kategorijos

en: Weight
lt: Svoris

en: Category
lt: Kategorija

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Field
lt: Laukelis

en: Label
lt: Etiketė

en: Top
lt: Viršus

en: Views
lt: Vaizdai

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Path
lt: Kelias

en: Modules
lt: Moduliai

en: Menu
lt: Meniu

en: Content type
lt: Turinio tipas

en: Date format
lt: Datos formatas

en: Block
lt: Blokas

en: Vocabulary
lt: Žodynas

en: Introduction
lt: Įžanga

en: Role
lt: Rolė

en: Applies to
lt: Taikoma

en: Edit category
lt: Redaguoti kategoriją

en: Text format
lt: Teksto formatas

en: Contact forms
lt: Kontaktų formos

en: Image style
lt: Paveikslėlio stilius

en: Comment type
lt: Komentaro tipas

en: View mode
lt: Peržiūros būsena
