Naming Conventions (8.x-1.0-beta2) - en to az translation catalogue (19 entries)

en: Content
az: Məzmun

en: Development
az: Develop

en: Weight
az: Çəki

en: Category
az: Kateqoriya

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Field
az: Sahə

en: Views
az: Görünüşlər

en: View
az: Görünüş

en: Path
az: Yol

en: Modules
az: Modullar

en: Menu
az: Menyu

en: ID
az: İD

en: Content type
az: Kontent tipi

en: Date format
az: Vaxt formatı

en: Block
az: Blok

en: Vocabulary
az: Lüğət

en: Role
az: Rollar

en: Form mode
az: Forma rejimi

en: Text format
az: Mətn formatı
