Naming Conventions (8.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Content
da: Indhold

en: Development
da: Udvikling

en: Categories
da: Kategorier

en: Weight
da: Vægt

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Modules
da: Moduler

en: Content type
da: Indholdstype

en: Date format
da: Datoformat

en: Block
da: Blok

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Introduction
da: Introduktion

en: Role
da: Rolle

en: Classes
da: Klasser

en: Form mode
da: Formulartilstand

en: Edit category
da: Redigér kategori

en: Text format
da: Tekstformat

en: Contact forms
da: Kontaktformularer

en: Image style
da: Billedformat

en: Comment type
da: Kommentartype
