Naming Conventions (8.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: Development
ja: 開発

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Weight
ja: ウェイト

en: Category
ja: カテゴリー

en: Settings
ja: 設定

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Top
ja: トップ

en: Views
ja: ビュー

en: View
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: Modules
ja: モジュール

en: Menu
ja: メニュー

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Block
ja: ブロック

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Introduction
ja: 序文

en: Role
ja: 役割

en: Classes
ja: クラス

en: Form mode
ja: フォームモード

en: Edit category
ja: カテゴリーの編集

en: Text format
ja: テキストフォーマット

en: References
ja: 参照

en: Contact forms
ja: コンタクトフォーム

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Comment type
ja: コメントタイプ

en: View mode
ja: ビュー・モード
