Naming Conventions (8.x-1.0-beta2) - en to ro translation catalogue (27 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Categories
ro: Categorii

en: Weight
ro: Greutate

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Top
ro: Sus

en: Views
ro: Vizualizări

en: View
ro: Afișează

en: Path
ro: Cale

en: Modules
ro: Module

en: Menu
ro: Meniu

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Date format
ro: Format dată

en: Block
ro: Bloc

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Role
ro: Rol

en: Classes
ro: Clase

en: Form mode
ro: Mod formular

en: Edit category
ro: Editează categoria

en: Text format
ro: Formatare text

en: Contact forms
ro: Formulare de contact

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Comment type
ro: Tip de comentariu

en: View mode
ro: Mod de vizualizare
