Naming Conventions (8.x-1.0-beta2) - en to ru translation catalogue (30 entries)

en: Content
ru: Содержимое

en: Development
ru: Разработка

en: Categories
ru: Категории

en: Weight
ru: Вес

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Top
ru: Вверху

en: Views
ru: Представление

en: View
ru: Просмотр

en: Path
ru: Путь

en: Modules
ru: Модули

en: Menu
ru: Меню

en: Content type
ru: Тип материала

en: Date format
ru: Формат даты

en: Block
ru: Блок

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Introduction
ru: Введение

en: Role
ru: Роль

en: Classes
ru: Классы

en: Applies to
ru: Применить к

en: Form mode
ru: Режим формы

en: Edit category
ru: Редактировать категорию

en: Text format
ru: Текстовый формат

en: References
ru: Ссылки

en: Contact forms
ru: Контактные формы

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Comment type
ru: Тип комментария

en: View mode
ru: Режим просмотра
