Naming Conventions (8.x-1.0-beta1) - en to be translation catalogue (25 entries)

en: Content
be: Змесціва

en: Development
be: Распрацоўка

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Weight
be: Вага

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Налады

en: Field
be: Поле

en: Label
be: Подпіс

en: Top
be: Верх

en: View
be: Праглядзець

en: Path
be: Сцежка

en: Modules
be: Модулі

en: Menu
be: Меню

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Content type
be: Тып змесціва

en: Date format
be: Фармат даты

en: Block
be: Блок

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Role
be: Роля

en: Form mode
be: Лад анкетаў

en: Edit category
be: Змяніць катэгорыю

en: Text format
be: Фармат тэксту

en: Contact forms
be: Кантактныя фармуляры (формы)

en: Image style
be: Стыль выявы

en: View mode
be: Лад выгляду
