Naming Conventions (8.x-1.0-beta1) - en to gl translation catalogue (26 entries)

en: Content
gl: Contido

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Categories
gl: Categorías

en: Weight
gl: Peso

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Field
gl: Campo

en: Label
gl: Etiqueta

en: Top
gl: Superior

en: Views
gl: Vistas

en: View
gl: Ver

en: Path
gl: Ruta

en: Modules
gl: Módulos

en: Menu
gl: Menú

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: Date format
gl: Formato de data

en: Block
gl: Bloque

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Introduction
gl: Introdución

en: Role
gl: Rol

en: Edit category
gl: Editar categoría

en: Text format
gl: Formato do texto

en: Contact forms
gl: Formularios de contacto

en: Image style
gl: Estilo de imaxe

en: Comment type
gl: Tipo de comentario

en: View mode
gl: Modo de vista
