Naming Conventions (8.x-1.0-beta1) - en to ne translation catalogue (17 entries)

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Development
ne: विकास

en: Categories
ne: कोटिहरु

en: Weight
ne: वजन

en: Category
ne: वर्ग

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Label
ne: लेबल

en: Top
ne: माथि

en: View
ne: दृश्य

en: Path
ne: मार्ग

en: Modules
ne: मोड्यूलहरू

en: Menu
ne: मेनु

en: ID
ne: परिचय

en: Date format
ne: मिति ढाँचा

en: Block
ne: ब्लक

en: UUID
ne: अनुपम प्रयोगकर्ता परिचय संख्या

en: View mode
ne: हेर्ने शैली
