NASA Astronomy Picture of the Day (2.0.0) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Title
de: Titel

en: Image
de: Bild

en: Url
de: URL

en: Explanation
de: Erklärung

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Random image
de: Zufälliges Bild

en: Copyright
de: Urheberrecht

en: Learn more
de: Weitere Informationen

en: Media type
de: Medientyp

en: API endpoint
de: API-Endpunkt
