NASA Astronomy Picture of the Day (2.0.0) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Image
hi: चित्र

en: Url
hi: URL

en: Explanation
hi: व्याख्या

en: Optional
hi: वैकल्पिक

en: Video
hi: वीडियो

en: Copyright
hi: कॉपीराइट
