NASA Astronomy Picture of the Day (2.0.5) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Title
pt: Título

en: Image
pt: Imagem

en: Url
pt: URL

en: Explanation
pt: Explicação

en: API Key
pt: Chave API

en: Random image
pt: Imagem aleatória

en: Optional
pt: Opcional

en: Video
pt: Vídeo

en: Copyright
pt: Direitos de autor

en: Learn more
pt: Saber mais

en: Media type
pt: Tipo de media
