Nature Blog (2.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Help
hi: मदद

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Facebook
hi: फेसबुक
